Wakacje Czarnogóra. Pokoje do wynajęcia Czarnogóra -

Idź do spisu treści

Menu główne:

 

Plaże i miejsca wypoczynku w Ulcinj:

1) Małą Plaża usytuowana w centrum miasta
2) Duża Plaża - 13 kilometrów długości, z piaskiem ciemnym pochodzenia wulkanicznego. Na plaże można się dostać statkiem (Taxi LJAMARA)  za 3 euro/osoba w dwie strony (rano statek wypływa, a po południu powraca. Piasek na Dużej Plaży ma właściwości zdrowotne - jest dobry dla osób chorych na reumatyzm.
3) Liman i Liman II, plaże kamieniste, zlokalizowane około 10 minut spaceru od naszego pensjonatu. Na Limanie jest mała knajpka gdzie można napić się kawy, Rakii lub wina domowej roboty - warto skosztować miejscowych trunków.
4) Plaże skaliste: Ibiza, Aquarius

Dodatkowo w okolicy znajduje się 6 plaż usytuowanych w lesie iglastym, z restauracjami, leżakami i muzyką, wśród nich plaże dla nudystów ( jedna żeńska, jedna wspólna kobiety i mężczyźni). Do plaż dostaniemy się pieszo, idąc około 10-15 minut. Przyległy las iglasty ma dobroczynne oddziaływanie zdrowotne dla osób chorujących na astmę.
Na pozostałych plażach można wypoczywać na leżakach, nurkować i podziwiać podwodne widoki w przejrzystej wodzie Adriatyku.
Akcesoria do plażowania należy zabrać ze sobą (potrzebne są tylko większe ręczniki).
  

Okolica i atrakcje Ulcinj
 
 
 

Apartamenty i pokoje do wynajęcia w Czarnogórze

 

Wielka Plaża nazywana również Saharą - piaszczysta, najbardziej popularne miejsce na riwierze. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, również amatorzy spokoju. Plaża posiada mnóstwo ustronnych zatoczek, okolonych skałami. Niemniej atrakcyjna jest plaża Valdanos - położona wśród gajów oliwnych. Oliwki odbijają się tam w kryształowo czystej, morskiej wodzie. Wielu turystów wybiera Copacabanę, plaże z najlepszą infrastrukturą w regionie. Do tej pory na jej wyposażenie wydano około milion euro. Jeśli ktoś szuka plaży kamienistej, godne polecenia są przyhotelowe plaże w centrum miasta. Na wyspie Ada Bojana znajduje się z kolei jedna z najsłynniejszych w Europie plaż naturystycznych.


Zatoka Valandos - to zatoka w kształcie podkowy z plażą, na Północ od Starego Miasta Ulcinja, w stronę Baru. Znajduje się pomiędzy Mavrijenem a Mendrą. Tutejsza plaża jest kamienista, podobnie jak dno morza, oraz otoczona jest gajami oliwnymi i lasem. Zejście do morza jest początkowo łagodne, lecz w pewnym momencie nagle opada w głębiny. Woda w zatoce ma ciemno zielony kolor. Ze względu na stale wiejące wiatry jest to dobre miejsce do żeglowania oraz dla paralotniarzy. Na Valdanosie są organizowane pikniki i czasem imprezy sportowe.,,Mała Plaża" w centrum Ulcinia. Morski brzeg w Ulcinju rozciąga się od przylądka Stary Ulcinj do ujścia rzeki Bojany do Adriatyku. Ulcinską Riwierę stanowi 18 zatoczek w skalistej części, półwyspy Marjan i Mandra, plaża Valdanos, dwie plaże piaszczyste: Wielka i Mała oraz atrakcyjna plaża - rezerwat przyrody Wyspa Bojana, gdzie znajduje się także hotel dla nudystów


Ada Bojana
Wyspa Bojana(„Ada Bojana”) jest rezerwatem przyrody, Parkiem Narodowym. Wyspa jest na rzece Bojanie, przy samym jej ujściu do morza, na końcu „Wielkiej plaży” (Velika plaza). Wyspa jest trójkątna, dwie jej strony tworzy rzeka Bojana, a z trzeciej jest morze - Adriatyk. Plaża ma 2880m długości. Prawa odnoga rzeki Bojany oddziela wyspę od „Wielkej plaży” która ma 13 km długości. Plaże są piaszczyste z ładnym drobniutkim ciemnym piaskiem. Wieczory i noce na wyspie są atrakcyjne. Można w restauracji na balkonie, który jest na drzewie, zamówić stolik na dwie osoby i podziwiać zachód słońca nad morzem i rzeką, spoglądać na rzekę, morze i ujście. Na samej rzece są stoliki na więcej osób z podobnym widokiem. Na wyspie jest również dyskoteka. Ada Bojana jest rajem dla amatorów windsurfingu, paraglidingu, kitesurfingu, nart wodnych, jazdy konnej, tenisa. Szkoła windsurfingu istnieje na wyspie od 1975. roku, w lecie jest siedmiodniowy kurs windsurfingu. Na wyspie jest także plaza dla nudystów (naturystów).

Copacabana
Dobrze wyposażona jest plaża ,,Copacabana”. Do plaży wiedzie dobra droga asfaltowa. Parking na plaży jest wielki i bezpłatny. Na plaży są leżaki, parasole z trzciny, restauracja, kawiarnia, miejsce zabaw dla dzieci itd. Piasek na Wielkiej Plaży jest koloru szarego i ma właściwości lecznicze.
Na plaży obok higienicznych drewnianych leżaków, parasoli, zjeżdżalni, rowerów wodnych, restauracji, barów i innych urządzeń co roku przybywa nowy sprzęt i nowe formy usługi. W tym roku nowością będzie ,,przedszkole” dla dzieci, gdzie rodzice będą mogli zostawić na dowolny czas swoje pociechy pod fachową opieką babysiter, które mówią w kilku językach.
Na samej pla
ży ,,Copacabana” jest restauracja. W restauracji są dania na zamówienie, a codziennie jest i tzw. ekspres linia obiadowa - dania na które nie musicie czekać. Restauracja otwarta jest codziennie od godziny 8 do 1 w nocy (kiedy na plaży organizowane są koncerty muzyki popularnej i różne imprezy to otwarta jest dłużej). W tej chwili kawa capuchino kosztuje 1.20E, a espresso 0.80E, piwo Nik Gold 0,33l kosztuje 1.50 E. Parasole na plaży są płatne, płaci się i za otwarcie własnego parasola: 1 euro dziennie (zacieniony parking, tusze itd. nie są płatne).

           


Ulcinj – najdalej wysunięte na południe miasto i gmina miejska w Czarnogórze, znajdujące się u ujścia rzeki Bojany, w pobliżu granicy z Albanią. Ulcinj leży nad Adriatykiem, dzięki czemu stał się kurortem chętnie odwiedzanym przez turystów. Obecnie jest po Budvie najchętniej odwiedzanym kurortem w Czarnogórze. Atutem Ulcinj są rozległe piaszczyste plaże (przykładowo) Velika plaža (Wielka plaża) - piaszczysta, długość 13 km (najdłuższa plaża po tej stronie Adriatyku), Mala plaža (Mała plaża) - piaszczysta, długość 700m (plaża miejska w najbardziej atrakcyjnej części miasta, w pobliżu starówki), Ada - piaszczysta plaża, długości 3 km, część przeznaczona dla naturystów (w pobliżu osiedle naturystyczne), Valdanos - plaża żwirowa, długości ok. 800 m, położona wśród gajów oliwnych.

Dodatkowym atutem miasta jest starówka wysunięta w głąb morza, licząca ponad dwa tysiące lat. Turystów przyciąga do Ulcinja orientalna atmosfera miasta i jego multietniczność.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ulcinj

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego